piątek, 19 lipca 2013

Hradec Kralove - idealne miasto na spacer

W poprzednim poście wspominałam o krótkim zwiedzaniu Hradec Kralove, miasta pod którym odbywał się festiwal Rock for People. Na miejsce dojechaliśmy festiwalowym autobusem (można też rzec, że magicznym. Bo jak wytłumaczyć, że w stronę miasta autobus jechał zawsze pusty, a w stronę festiwalu zawsze pełen?!). Dzień wcześniej, będąc na zakupach, sprawdziliśmy na mapie w jakim miejscu powinniśmy wysiąść - autobus zatrzymywał się na początku miasta, przy muzeum, przy Tesco, a następnie przy dworcu głównym i lotnisku.


Wysiedliśmy przy muzeum (czeska Wikipedia podpowiada mi, że było to Muzeum Wschodnich Czech) i poszliśmy przed siebie. Trafiliśmy na wielką elektroniczną mapę turystyczną, jednak nie chciała z nami współpracować, dlatego zdaliśmy się na własny instynkt. Skręcaliśmy w jedne uliczki, omijając drugie... Miło się spaceruje po tym mieście. Nie wiem, czy było to spowodowane porą (było piątkowe przedpołudnie), ale ulice były puste. Jedynie co chwilę mijali nas reprezentacji różnych krajów w biegach na orientację. :)
W odnalezieniu się w centrum miasta pomagają tabliczki informacyjne ustawione w każdym ważniejszym miejscu. Prócz informacji o obiekcie, znajdowała się na nim mapa, która podpowiadała w którą stronę powinno się udać, aby zobaczyć kolejny zabytkowy punkt.


 jestem mistrzem robienia zdjęć panoramicznych, przyznajcie. :D

Muszę szczerze przyznać, że to pierwsze moje zwiedzanie, w którym mam więcej swoich zdjęć z chłopakiem, niż samej architektury. :) Uwielbiam robić zdjęcia samych obiektów, jednak tym razem jakoś się przemogłam i obydwoje mamy fajną pamiątkę w postaci wspólnych zdjęć.

4 komentarze: